Έναρξη Σχολικού Έτους 2019-20 -Αγιασμός

Η Έναρξη μιας νέας σχολικής χρονιάς αποτελεί πάντα μια νέα αφετηρία προσδοκιών, στόχων αλλά και προσπάθειας για ένα καλύτερο αύριο, για μια καλύτερη ζωή.

Η νέα σχολική χρονιά στο σχολείο μας ξεκίνησε με τον καθιερωμένο Αγιασμό το πρωί της Τετάρτης 11 Σεπτεμβρίιου 2019-20. Ξεκίνησε με όλους τους εκπαιδευτικούς στη θέση τους, έτοιμο να μπει στην κανονικότητα.

Παρευρέθηκαν,  ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Ανατ. Θεσσαλονίκης κ. Α. Κόπτσης, εκπρόσωποι του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, ο αντιδήμαρχος του δήμου Πυλαίας Χορτιάτη κ. Ι. Καρτάλης και Δημοτικοί Σύμβουλοι. Όλοι ευχήθηκαν στους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς, τους γονείς αλλά και τους κηδεμόνες, σε αυτή τη  συναρπαστική πορεία για γνώση και μόρφωση, να εφοδιαστούν με ψυχική δύναμη, υπομονή, πίστη αλλά και όραμα για την ευόδωση των στόχων τους.

Στη συνέχεια διανεμήθηκαν τα σχολικά βιβλία και από την επόμενη μέρα οι μαθητές μπαίνουν σε κανονικό πρόγραμμα μαθημάτων.

Μήνυμα Υπουργού Παιδείας