Αθλητικές δραστηριότητες του σχολείου μας για το σχ.έτος  2016-17

Η ομάδα ποδοσφαίρου του Γυμνασίου μας, έλαβε μέρος στους αγώνες ποδοσφαίρου των Γυμνασίων της Θεσσαλονίκης. Συμμετείχαν σε δύο αγώνες  κατά τους οποίους νίκησαν στον πρώτο και ηττήθηκαν στον δεύτερο.

Η ομάδα καλαθοσφαίρισης  του Γυμνασίου μας, έλαβε μέρος στους αγώνες καλαθοσφαίρισης των Γυμνασίων της Θεσσαλονίκης. Συμμετείχαν σε δύο νικηφόρους αγώνες .

Η ομάδα βόλεϊ κοριτσιών   του Γυμνασίου μας, έλαβε μέρος στους αγώνες βόλεϊ  των Γυμνασίων της Θεσσαλονίκης. Συμμετείχαν σε δύο αγώνες  κατά τους οποίους νίκησαν στον πρώτο και ηττήθηκαν στον δεύτερο

Η Ομάδα  κοριτσιών χάντμπολ του Γυμνασίου μας έλαβε μέρος στη Μαθητιάδα 2017 και κατέκτησε την Τρίτη θέση, παίρνοντας το χάλκινο μετάλλιο.

Στιγμιότυπα από τις εκδηλώσεις της Μαθητειάδας 2017 εδώ

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριές μας  για την συμμετοχή και την αγωνιστικότητά τους καθώς  και στους γυμναστές-προπονητές του σχολείου μας.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί Σταύρος Ταμπουρατζής -Σοφία Χωματά