Ενημέρωση Γονέων

10-10-2016

Οι γονείς μπορούν να επισκέπτονται τις διδάσκουσες και διδάσκοντες του σχολείου ώστε να ενημερώνονται για την πρόοδο των παιδιών τους, σύμφωνα με το πρόγραμμα που επισυνάπτεται.

Δείτε εδώ το πρόγραμμα

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων για το σχολικό έτος 2014-15

Συγκροτήθηκε το νέο ΔΣ που προέκυψε από τις αρχαιρεσίες της 5-11-2014 του Σύλλογου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Πυλαίας με την παρακάτω σύνθεση:

Πρόεδρος:             Κώνστας Νικόλαος
Αντιπρόεδρος:       Αθανασιάδης Παναγιώτης
Γεν. Γραμματέας:  Πυργίδου Αγγελική
Ταμίας:                  Φυδανίδου Αγγελική

Μέλη:

Ζαχαροπούλου Ευαγγελία
Ανθοπούλου Νεφέλη
Τσιανάκα Ελένη

Ο σύλλογος Γονέων διατηρεί Σελίδα στο facebook : "Σύλλογος γονέων Α.γυμν.πυλαίας", όπου μπορείτε να βρείτε περισσότερες ανακοινώσεις του.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ σε συνέλευση, ενημέρωση- συζήτηση

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ   1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΥΛΑΙΑΣ

Πυλαία, 3/11/2014

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

www.facebook.com/Σύλλογος γονέων Α.γυμν.πυλαίας

Πρόσκληση προς τους γονείς

Η Διευθύντρια κ. Μ. Βρέζα, οι καθηγητές/τριες  του σχολείου μας και ο Σύλλογος Γονέων προσκαλούν τους γονείς και κηδεμόνες την Τετάρτη 5-11-2014 στις 5 μμ. σε συγκέντρωση στο χώρο του σχολείου, όπου:

·        Η Δ/ντρια θα αναφερθεί σε  θέματα που αφορούν τους μαθητές και το Σχολείο,

·        Θα γίνει ενημέρωση σχετικά με το πρόγραμμα του ?νέου Λυκείου? και τις απαιτήσεις του

·        Θα πραγματοποιηθεί συζήτηση με καθηγητές  σχετικά με την διδασκαλία των μαθημάτων τους,

·        Θα γίνει ο απολογισμός δράσης του απερχόμενου ΔΣ του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και εκλογές για την ανάδειξη νέου διοικητικού συμβουλίου.