Δεύτερη συνάντηση σχολείων με το Συνήγορο του Παιδιού και με θέμα?Η λειτουργία των μαθητικών κοινοτήτων στα σχολεία!?

Θεσσαλονίκη 19-1-17

Το σχολείο μας συμμετέχει για δεύτερη συνεχή χρονιά στις συναντήσεις του Συνηγόρου του παιδιού (βλέπε σύνδεσμο περσινό) με θέμα "Η λειτουργία των μαθητικών κοινοτήτων στα σχολεία". Η επόμενη συνάντηση θα γίνει το ερχόμενο Σάββατο 28 Ιανουαρίου  10.30 ως 14.00 στο Δημαρχείο Θεσσαλονίκης. Το σχολείο μας θα εκπροσωπηθεί από έναν μαθητή και μία μαθήτρια της Β΄ ή της Γ΄ τάξης. Οι μαθητές που επιθυμούν να συμμετάσχουν στη δράση αυτή καλούνται να το δηλώσουν άμεσα στην υπεύθυνη καθηγήτρια κ. Ειρήνη Μωσαΐδου και οι γονείς όσων επιλεγούν να υπογράψουν τη συνημμένη Υπεύθυνη Δήλωση την οποία θα πρέπει να έχουν μαζί τους στη συνάντηση.