Σχολική χρονιά 2017-18. Η πρώτη μέρα στο σχολείο

Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017

Η νέα σχολική χρονιά ξεκίνησε  με τον καθιερωμένο Αγιασμό, που έγινε στην αυλή του σχολείου μας. Παρευρέθηκαν όλοι οι καθηγητές και καθηγήτριες, ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Αγγελούδης, η Αντιδήμαρχος Παιδείας κ. Γιαννούδη και άλλοι εκπρόσωποι του δήμου Πυλαίας Χορτιάτη και πολλοί γονείς. Η διευθύντρια του σχολείου μας  κ. Βρέζα διάβασε το μήνυμα του περιφερειακού Διευθυντή Εκ/σης Κεντρικής Μακεδονίας κ. Ανανιάδη και όλοι ευχήθηκαν καλή σχολική χρονιά και υποσχέθηκαν πως θα εργαστούν για τη βελτίωση της εκπαίδευσης στο σχολείο γιατί όλοι οι άνθρωποι χρειάζονται την εκπαίδευση για να γίνουν καλύτεροι οι ίδιοι και η κοινωνία.

Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει η καινούρια σχολική χρονιά. Τα βιβλία θα μοιραστούν τις επόμενες δύο μέρες.

Δείτε στιγμιότυπα εδώ