Μαθητικοί αθλητικοί αγώνες 2017-18

Την Δευτέρα 14-5 το σχολείο μας συμμετείχε στους  αγώνες  ποδοσφαίρου  δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ανατολικής Θεσσαλονίκης στο γήπεδο της Τριανδρίας. Η ομάδα μας νίκησε και στους 2 αγώνες αγωνιζόμενη με πάθος και ομαδικότητα.

Την Τέταρτη 9-5 το  σχολείο μας συμμετείχε στους  αγώνες  πετοσφαίρισης δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ανατολικής Θεσσαλονίκης στο 19ο Δ.Σ. Θεσσαλονίκης. Η γυναικεια ομάδα μας σημείωσε μια ήττα και μια νίκη στους 2 αγώνες που συμμετείχε. Η αντρικη ομαδα ειχε 2 ηττες αλλα αγωνιστηκε με πολύ παθος.

Την Πέμπτη 15-3 το σχολείο μας συμμετείχε στους  αγώνες  στίβου  δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ανατολικής Θεσσαλονίκης στο Καυτατζογλειο στάδιο. Η Πικριδα Σταυρούλα ήρθε 2η στα 300μ. Ο Τσανογλου Γιάννης 6ος στη σφαίρα. Η ομάδα 4 επί 80μ κοριτσιών ήρθε 4η .

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά

Υπεύθυνοι καθηγητές: Σταύρος Ταμπουρατζής και Σοφία Χωματά