Πιστοποίηση των Μαθητών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στις ΤΠΕ
έργο που χρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση και υλοποιείται στο Ε.Π. Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Θέμα:  Ημερομηνίες  Υποβολής  Αιτήσεων  για  τη  Συμμετοχή  σε  Εξετάσεις  Πιστοποίησης
Ικανοτήτων  ΤΠΕ  για  μαθητές  επιπέδου  Γυμνασίου  και  επιπέδου  Λυκείου  ?παροχή
πληροφοριών
Σε συνέχεια της εγκυκλίου του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων (αρ.
πρωτ.  146908/Δ2  18.09.2015)  με  θέμα  «Ενημέρωση  για  την  διεξαγωγή  2ης περιόδου
εξετάσεων  πιστοποίησης μαθητών της  Δ/θμιας  εκπαίδευσης στις ΤΠΕ», με την παρούσα
ανακοινώνονται  οι  ημερομηνίες  υποβολής  αιτήσεων  και  σχετικές  πληροφορίες  για  τους
ενδιαφερόμενους.

Οι ενδιαφερόμενοι μαθητές μπορούν να υποβάλλουν αιτήσεις εδώ, αφού πρώτα έχουν εγγραφεί στο σύστημα αιτήσεων.

Όπως ήδη έχει ανακοινωθεί οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν στις πρωτεύουσες (ή / και άλλες πόλεις) των ακόλουθων νομών της χώρας: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Ν. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Ν. ΑΧΑΪΑΣ, Ν. ΛΑΡΙΣΗΣ, Ν. ΣΕΡΡΩΝ, Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, Ν. ΡΕΘΥΜΝΗΣ.

Από τις 16/10/2015 όσοι έχουν υποβάλλει αίτηση θα μπορούν να πληροφορηθούν λεπτομέρειες για τη συμμετοχή τους στις προγραμματισμένες εξετάσεις που θα πραγματοποιηθούν από 31/10/2015 μέχρι και 8/11/2015.

Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το πλήρες κείμενο της ανακοίνωσης εδώ