ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΠΕΜΠΤΗ 12 ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ 13  ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017

Επειδή συνεχίζονται τα προβλήματα λόγω παγετού, το σχολείο μας -1ο Γυμνάσιο Πυλαίας- θα παραμείνει ΚΛΕΙΣΤΟ αύριο Πέμπτη 12/1 και Παρασκευή 13/1, σύμφωνα με την απόφαση του Δήμου Πυλαίας Χορτιάτη. Η ανακοίνωση του Δήμου εδώ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ
ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΥΛΑΙΑΣ-ΧΟΡΤΙΑΤΗ
Ανακοίνωση σχετικά με τη λειτουργία των σχολείων του δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη
Λόγω των συνεχιζόμενων πολύ έντονων καιρικών φαινομένων και των πολικών συνθηκών που καταγράφονται  τις τελευταίες ημέρες, τα σχολεία στο δήμο μας θα παραμείνουν κλειστά αύριο, Πέμπτη 12 Ιανουαρίου και Παρασκευή 13 Ιανουαρίου.

Επίσης κλειστοί θα παραμείνουν και για τις δύο ημέρες και όλοι οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί σε όλες τις δημοτικές ενότητες.

Η κατάσταση θα επανεκτιμάται συνεχώς και θα εκδίδεται σχετική ανακοίνωση για την ενημέρωση των πολιτών του δήμου, ανάλογα και με την εξέλιξη των καιρικών φαινομένων.

Ο δήμος συνεχίζει να βρίσκεται σε 24ωρη επιφυλακή με ανοικτά το Δημαρχείο και τις δημοτικές του κοινότητες σε κάθε περιοχή του δήμου για την εξυπηρέτηση των δημοτών.

Επίσης ο δήμος ενημερώνει τους πολίτες ότι ύστερα από σχετικό έγγραφο που απέστειλε ο δήμαρχος Πυλαίας-Χορτιάτη Ιγνάτιος Καϊτεζίδης προς την Εταιρία Διανομής Αερίου ΕΔΑ-ΘΕΣΣ και την ΕΥΑΘ, που αφορούσε προβλήματα υδραυλικών εγκαταστάσεων για τα οποία διαμαρτύρονται οι πολίτες, οι Δημόσιες Επιχειρήσεις μάς απάντησαν ότι οι πολίτες θα μπορούν να επικοινωνούν μαζί τους στα εξής τηλέφωνα:
  • Για την ΕΥΑΘ και για βλάβες που αφορούν το δίκτυο ύδρευσης ή καταστροφές υδρομέτρων στο τηλέφωνο 11124, το οποίο είναι διαθέσιμο όλο το 24ωρο.
  • Από την Εταιρία Διανομής Αερίου Θεσσαλονίκης-Θεσσαλίας (ΕΔΑ ΘΕΣΣ) μας ενημέρωσαν ότι για τα ζητήματα που οφείλονται στις υδραυλικές εγκαταστάσεις οι καταναλωτές θα πρέπει να απευθύνονται στον εγκαταστάτη-υδραυλικό τους. Το τηλεφωνικό του κέντρο είναι το 10302 (τηλέφωνο άμεσης επέμβασης 24 ώρες το 24ωρο).