Ξεκίνησε σήμερα Τετάρτη 20-12-2023 Χριστουγεννιάτικο bazaar με κοσμήματα που δημιούργησε ο όμιλος Κατασκευών του σχολείου μας με αφορμή τις εορτές των Χριστουγέννων. Θα διαρκέσει μέχρι την Παρασκευή 22/12.
Η πρωτη μέρα πήγε πάρα πολύ καλά. Οι μαθητές /τριες το υποδέχθηκαν με ενθουσιασμό και το υποστήριξαν αγοράζοντας ωραία κοσμήματα. Εντύπωση έκαναν τα βραχιολάκια με αποτυπωμένα μηνύματα με βάση τον κώδικα Morse. Πετρούλες-τελείες και πετρούλες – παύλες διαδίδουν μηνύματα πάνω σε βραχολιάκια. Για να τα διαβάσετε βέβαια, χρειάζεται να γνωρίζετε τον κώδικα Morse.
![](http://1gym-pylaias.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/2023-12-20-kosmima.jpg)
![](http://1gym-pylaias.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/kosmima2023-12-20-1024x768.jpg)
![](http://1gym-pylaias.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/omilos-kosm1.jpg)
![](http://1gym-pylaias.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/k1-538x1024.jpg)
![](http://1gym-pylaias.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/k2-592x1024.jpg)
![](http://1gym-pylaias.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/k4.jpg)
![](http://1gym-pylaias.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/k3.jpg)
Βραχιολάκια με μηνύματα σε Morse
![](http://1gym-pylaias.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/m1.jpg)
![](http://1gym-pylaias.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/m2.jpg)
![](http://1gym-pylaias.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/m3-766x1024.jpg)
Υπεύθυνη καθηγήτρια του ομίλου Κατασκευών: Κατερίνα Καλίτση