Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Βασιλικό Θέατρο

Τη Δευτέρα 15-1-24 οι μαθητές και μαθήτριες των Γ2 και Γ5 τμημάτων του σχολείου μας πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο Βασιλικό Θέατρο, όπου ξεναγήθηκαν στους χώρους του θεάτρου και ενημερώθηκαν για τα τεχνικά μέρη του θεάτρου καθώς και για τα επαγγέλματα που συνδέονται με αυτά από εκπρόσωπο του Βασιλικού Θεάτρου και από το Διευθυντή Παναγιώτη Δόμβρο. Επίσης επισκέφτηκαν τον παρακείμενο Λευκό Πύργο και τη μουσειακή έκθεση στους ορόφους του, που απεικονίζει την Ιστορία της πόλης δια μέσου των αιώνων.

Την επίσκεψη, η οποία έγινε στο πλαίσιο των μαθημάτων των Αρχαίων Ελληνικών Κειμένων (Ελένη) και της Ιστορίας, συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί Ευαγγελία Κυριαζοπούλου  και Σταύρος Ταμπουρατζής καθώς και ο Διευθυντής Παναγιώτης Δόμβρος.