Make a wish 2023-24

Το σχολείο μας, συμμετείχε και φέτος (σχολική χρονιά 2023-24) στην δράση: “Make a wish” με πολύ ωραία έργα ζωγραφικής. Όπως διαβάζουμε στον ιστότοπο του “Make a wish” η δράση αυτή αφορά την υποστήριξη των παιδιών με σοβαρές ασθένειες :

“Μια ευχή αποτελεί αναπόσπαστο μέρος του ταξιδιού για τη θεραπεία, γι’ αυτό και δεσμευόμαστε να  εκπληρώνουμε την ευχή κάθε παιδιού που πληροί τα κριτήρια μας. Έρευνες καταδεικνύουν ότι τα παιδιά στα οποία έχει εκπληρωθεί η ευχή τους, μπορούν να ανακτήσουν  τη σωματική και συναισθηματική δύναμη που χρειάζονται για να αντιμετωπίσουν μια πολύ σοβαρή ασθένεια.  Ιδρύθηκε στο Φοίνιξ της Αριζόνα, το 1980 και είναι ο κορυφαίος Οργανισμός εκπλήρωσης ευχών στον κόσμο, που απευθύνεται σε παιδιά”

Την επιμέλεια είχε η καθηγήτρια εικαστικών κα Μαρία Παρασίδου. Μερικά από τα έργα των μαθητών παρακάτω:

Περισσότερα έργα μπορείτε να δείτε στον σύνδεσμο εδώ