Ημέρα Επαγγελμάτων στο σχολείο μας

Στις 15 Μαρτίου, με την βοήθεια του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων διοργανώθηκε στο σχολείο μας Ημέρα Επαγγελμάτων. Επισκέφθηκαν το σχολείο διάφοροι επιστήμονες και επαγγελματίες που ενημέρωσαν σχετικά τους μαθητές και μαθήτριες της Γ΄τάξης σχετικά με τα επαγγέλματα που ασκούν οι ίδιοι. Οι μαθητές παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον και έκαναν πολλές ερωτήσεις.

Ευχαριστούμε πολυ την κα Μαρία Φετεινίδου, Μαία του Ιπποκρατείου νοσοκομείου, την κα Αναστασία Μπακάλη, digital Manager, τον κ. Παύλο Δρογγίτη, Διαιτολόγο, την κα Σταυρούλα Γρηγορίου, Ψυχολόγο, την κα Τσιματσίδου, Οπτικό, τον κ. Τσώνη Γεώργιο, Γιατρό -Καρδολόγο, την κα Νατάσα Χατζηστουγιάννη , Πολιτικό Μηχανικό, την κα Ράνια Εμεξίδη, Οικονομολόγο, τονκ. Στέργιο Φιλίππου Μηχανουργό, χειριστή CNC, τον κ. Θάνο Ψαρόπουλο, Πυροσβέστη, τον κ. Βασίλη Οικονόμου, μοντέρ ΕΡΤ3/κινηματογραφιστή, την κα Νανά Παναγιώτου Χημικό περιβάλλοντος, την κα Αρετή Κονδυλίδου, Ανθρωπολόγο, και τον κ. Τάσο Ρτζο, Σκηνοθέτη για την διάθεσή τους να επισκεφθούν το σχολείο μας και να ενημερώσουν τα παιδιά για τα επαγγέλματα που ασκούν.