Πανελλήνιοι Μαθητικοί Διαγωνισμοί Φυσικής Γυμνασίου – Λυκείου «Αριστοτέλης»

Σας ενημερώνουμε ότι ο Πανελλήνιος μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Γυμνασίου “Αριστοτέλης” θα πραγματοποιηθεί και φέτος, για την σχολική χρονιά 2022-23

Για τις τρεις τάξεις του Γυμνασίου, θα διενεργηθούν την Παρασκευή 10 Μαρτίου 2023 και ώρα 12:00 (για το Γυμνάσιο και την Α’, Β’ Λυκείου) και 11:00 (για τη Γ’Λυκείου) .
• Οι ενδιαφερόμενοι/ες μαθητές/τριες θα πρέπει να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στο σχολείο τους, μέχρι την Τρίτη 7 Μαρτίου 2023.
• Ο διαγωνισμός θα έχει διάρκεια δυο (02) ώρες για τους/τις μαθητές/τριες των τριών τάξεων του Γυμνασίου και των Α’ και Β’ τάξεων του Λυκείου και τρεις (03) ώρες για τους/τις μαθητές/τριες της Γ’ Λυκείου (α’ φάση) και θα διενεργηθεί ενδοσχολικά στα Γυμνάσια και Λύκεια που θα δηλώσουν συμμετοχή.

Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε στην σχετική εγκύκλιο εδώ : ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ