Πρόσκληση σε ενημερωτική συνάντηση

Την ΔΕΥΤΕΡΑ 18-9-23 στις 18.00 μμ θα γίνει η προβλεπόμενη συνάντηση της Διεύθυνσης με τους γονείς των μαθητών και μαθητριών της Α’ Γυμνασίου για μια πρώτη ενημέρωση για την λειτουργία του σχολείου, τη νομοθεσία και γενικότερα θέματα που αφορούν τη μετάβαση των παιδιών στο Γυμνάσιο. Στο πρώτο μέρος θα γίνει ενημέρωση που αφορά κατά προτεραιότητα τους γονείς των παιδιών της Α’ Γυμνασίου αλλά μετά τις 6.45, περίπου, η ενημέρωση θα αφορά θέματα που άπτονται της λειτουργίας του σχολείου γενικότερα.

Σε δεύτερο χρόνο και πιο κοντά στις εξετάσεις θα υπάρξει ενημέρωση σε γονείς αναφορικά με τις εξετάσεις και τη μετάβαση στο Λύκειο για τα παιδιά της Γ’ γυμνασίου. Να τονίσουμε ότι η ενημέρωση δεν αποτελεί ενημέρωση για την επίδοση των παιδιών (πως θα μπορούσε τόσο νωρίς) άρα δε θα υπάρχει προγραμματισμένη παρουσία των εκπαιδευτικών πέραν όσων παρευρεθούν εθελοντικά.